مجری: شرکت ناب اندیش (توربو وکیوم)
کارفرما: آهن و فولاد غدیر ایرانیان
تاریخ: مرداد 94

سیل لگ جنب ریفرمر:
حدود یک متر و نیم از کف آن لجن، همراه با مقدار اندکی گندله و یا آهن اسفنجی جمع شده بود. این سیل لگ در سه مرحله بصورت کامل پاکسازی گردید.
سیل لگ کمپرسور مرحله اول پروسس:
با توجه به مجاورت این سیل لگ با کوره و ریزشهای مقطعی در هنگام پاکسازی و غیره این سیل لگ مملو از آهن اسفنجی بود بطوری که حدود 8 متر از کف سیل لگ مملو از مخلوط لجن و آهن اسفنجی شده بود و در مرحله نخست دستگاه Turbo Dredger در لجن کف چاهک فرو رفته و دچار مشکل عملکرد شد که با تغییر در تنظیمات دستگاه موفق به پمپاژ لجن و ضایعات کف چاهک شدیم. عملیات پاکسازی در 7 مرحله شستشو بطور کامل انجام شد.
سیل لگ کمپرسور مرحله دوم :
با بررسی اولیه و تعیین عمق سیل لگ مشخص شد حدود 3.5 متر از کف سیل لگ لجن و آهن اسفنجی میباشد. این سیل لگ با 4 مرحله شستشو بطور کامل پاکسازی شد.
سیل لگ کمپرسور کولینگ :
این سیل لگ نیز حدود 3 متر رسوبات داشت که با 4 مرحله شستشو به عمق استاندارد رسیدیم.

seal leg

سیل لگ کمپرسور سیل گس :
رسوبات انباشته شده در این ناحیه حدود 2.5 متر بود که با 4 مرحله شستشو به مرز پاکیزگی سیل لگ رسیدیم.
نکته قابل تامل در پاکسازی این سیل لگ وجود روغن بسیار زیاد در این سیل لگ بود بنابراین به نظر می رسد که این کمپرسور نشتی روغن داشته باشد و موارد جهت بررسی بیشتر به استحضار می رسد.
سیل لگ کولر ریفرم :
با توجه به تغییر فاحش عمق این سیل لگ با سایر سیل لگ ها ارتفاع دستگاه تغییر داده شد و طول دستگاه بر اساس این سیل لگ تنظیم گردید . با بررسی انجام شده مشخص شد که این سیل لگ حدود 80 سانتی متر رسوبات دارد که با توجه به قطر زیاد این سیل لگ در 5 مرحله شستشو و پاکسازی شد.
موانع و مشکلات انجام فعالیت :
محدودیت برای در اختیار داشتن جرثقیل عمده مشکل تیم اجرایی برای انجام فعالیت ذکر شده بود که تیم طراحی درصدد آن است تا در سالهای آتی برای حل این مشکل با اعمال تغییراتی در دستگاه نیاز به جرثقیل را منتفی نماید. همچنین وجود جرثقیل 90 تن با بوم بلندتر به انتقال دستگاه برای سیل لگهای سمت کمپرسور کولینگ کمک قابل توجهی نمود.
پیشنهادات :
حفاظت از سیل لگها خصوصا سیل لگهای جنب کوره و نیز پوشش آنها با درپوش و نیز استفاده از جاروهای مکنده بجای شستشو با آب در زیر کوره ودقت درعدم هدایت گندله بسمت سیل لگها کمک شایانی به کمتر شدن رسوبات در این سیل لگها می کند. همچنین پاکسازی سیل لگها با دستگاه Turbo Dredger در تعمیرات کوتاه مدت و ماهیانه براحتی قابل انجام بوده و لزوما نیازی به تعمیرات سالیانه برای پاکسازی آنها نیست و این شرکت توانایی پاکسازی کامل سیل لگ یا سیل لگهای مورد نظر کارفرما بهمراه تخلیه و لوله گذاری لوله های رابط را در تعمیرات ماهیانه دارد.

پروژه های دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست