لایروبی یکی از معضلات صنایع و کارخانجاتی است که در قسمت‌های مختلف فرآیند‌های خود بعضا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. خصوصا هنگامی که مواد و ضایعات ته نشین شده در عمق زیاد قرار داشته باشند. چنانچه مواد در عمق زیاد ته نشین شده باشند و استفاده از دستگاه‌های حجیم نظیر بیل مکانیکی، پمپ‌های لجن‌کش و یا حتی مکنده‌های صنعتی به دلیل کمبود فضا امکانپذیر نباشد موضوع بسیار پیچیده‌تر خواهد شد. دستگاه TDSL تمام این مسایل را یکجا حل می‌کند. دستگاهی که حجم و وزن کمی دارد و می‌تواند علاوه بر لجن ته نشین شده، مواد سنگین همچون گلوله‌ها و تکه‌های آهنی و سنگی را نیز از اعماق چاه‌ها و مخازن و دریاچه‌ها بیرون بکشد

این دستگاه یکی از ابداعات شرکت ناب اندیش صنعت اعصار است که بصورت تخصصی در صنعت فولاد و برای لایروبی چاهک های جدایش آب و گاز یا سیل لگ استفاده می‌شود.

تجمع لجن سنگین پودر‌آهن، گندله و ضایعات خارجی دیگر که در حین کارکرد کارخانه وارد چاهک می‌شود، به مرور زمان کارایی سیل لگ را کاهش می‌دهد. خارج کردن این مواد به کمک روش‌ها و تجهیزات موجود نظیر پمپ‌های لجن‌کش، دستگاه‌های وکیوم، جت آب و غیره نتیجه مطلوب را نخواهد داشت.

امروزه اهمیت پاکسازی چاه‌های سیل لگ، به قدری نمایان است که کارخانجات مختلف، بصورت متوالی در هر یک از تعمیرات سالیانه خود، انجام این فعالیت را در بارچارت تعمیراتی پیش بینی و اجرا می‌نمایند.

شرکت دانش بنیان ناب اندیش صنعت اعصار تا کنون بیش از 80 حلقه چاهک سیل لگ ر ا در کارخانجات مختلف در سطح کشور با موفقیت لایروبی نموده که نشان از اعتماد صنعت فولاد به این مجموعه دارد.

پروژه های مرتبط
فهرست