نظافت صنعتی کارخانجات

نظافت صنعتی
نظافت صنعتی
نظافت صنعتی
نظافت صنعتی
نظافت صنعتی

نظافت در هر محیطی از الزامات به شمار می رود و در محیط های صنعتی، این مساله همواره از چالش های بزرگ پیش پای مدیران می باشد و همواره به دنبال راهکاری موثر و ارزشمند در این زمینه هستند.

در گذشته امور نظافت صنعتی با استفاده از انواع شیوه های دستی نظافتی و تعداد زیادی نیروی انسانی انجام می گرفت. در گذر زمان و با پیشرفت تکنولوژی، ناکارآمدی شیوه های سنتی نظافتی، موجب تولید طیف گسترده ای از ماشین آلات نظافت صنعتی شد. این تجهیزات با عناوین متفاوت و کارایی متنوعی عرضه شده اند که در بسیاری از محیط های صنعتی، تجاری، اداری، مسکونی و … قابل استفاده می باشند. یکی از اساسی ترین مشکلات زیست محیطی شرکت های مختلف، مساله پاکسازی و نظافت صنعتی است. عملیاتی که در گذشته توسط نیروی انسانی انجام میگرفت و مشکلات ذکرشده را به همراه داشت. شرکت های مختلف با طراحی سیستم ها نوین سعی در حل این مشکل دارند که به نتایج خوبی هم رسیده اند.

آیا نظافت صنعتی کار سختی است؟

کار در کارخانه های صنعتی به دلیل سنگین بودن و حجم بالای کار، بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد، همچنین در طی فرآیند تولید و عرضه ی محصولات، عموماً آلودگی های محیطی فراوانی ایجاد می شود که از بین بردن این آلودگی ها تنها با استفاده از تجهیزات نظافتی مناسب امکان پذیر می باشد. با استفاده از این تجهیزات، تنها با صرف هزینه ی ابتدایی بابت استقرار این تجهیزات، می توان بر کیفیت انجام امور نظافتی افزود. به همین دلیل شرکت های خدماتی نظافتی که امور نظافتی را به صورت حرفه ای به انجام می رسانند جهت سهولت در انجام امور نظافت صنعتی از این تجهیزات استفاده می نمایند.

گاهی اوقات عدم نظافت صحیح تجهیزات صنعتی، سبب آسیب رسیدن به آنها شده و هزینه های گزاف نگهداری و تعمیر را نیز به دنبال خواهد داشت بدین منظور نظافت این تجهیزات بسیار حائز اهمیت می باشد.

چه تجهیزاتی در عملیات نظافت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند؟

1-جاروی مرکزی

دراین نوع ازسیستم های مکش ،دستگاه مکنده ومتعلقات آن بصورت ثابت دریک مکان خاص نصب شده وبرای دسترسی به بخش ها و یا طبقات مختلف یک سیستم پایپینگ طراحی و اجرا میگردد.

این سیستم به مکنده مرکزی متصل است وبدون جابجایی مکنده، این امکان وجود داردکه مواد درفواصل وطبقات مختلف جمع آوری ودر مخزن دستگاه ذخیره گردد.

برای مطالعه مطالب بیشتر می توانید به بخش جاروی مرکزی مراجعه کنید.

2-وکیوم لودر

وکیوم لودر یا مکنده صنعتی دستگاهیست که بروی یک کشنده متحرک نصب شده و وظیفه اصلی آن جمع آوری زباله‌های صنعتی تر و خشک میباشد.

این مکنده‌ها استانداردهای فوق‌العاده بالا و عملکرد بالا را در هنگام استفاده ارائه می‌دهند آن‌ها بسیار قدرتمند هستند و طوری طراحی‌شده‌اند تا باقی‌مانده، زباله، خاک از همه اشکال و اندازه‌های مختلف را جمع آوری نمایند. علاوه بر این، آن‌ها با تانک زباله بزرگ برای ظرفیت زباله بسیار زیاد مجهز شده است. به‌این‌ترتیب، آن‌ها لازم نیست به‌صورت منظم تخلیه نمی‌شود.

وکیوم لودر کاربردهای بسیار زیادی در خدمات نظافت صنعتی دارد.

ساختار یک وکیوم لودر کاملا شبیه به جاروبرقی صنعتی درابعاد بزرگتر طراحی و تولید میشود.

این نوع ازمکنده ها باابعاد وقدرت های مختلف میتوانندبه عنوان یک وسیله کاربردی و مفید جهت انجام نظافت دراماکن مختلف بخصوص محیط های اداری، تجاری وخصوصاً کارگاهی مورداستفاده قرار گیرند. این مکنده ها توانایی جمع آوری انواع مواد جامد و مایع مانند مواد پودری و غبارها، پلیسه های فلزی، چوبی و پلاستیکی ، آب و روغن و… را دارند. جابجایی آسان و تخلیه راحت مخزن و فیلتراسیون دستگاه باعث شده که استفاده ازاین مکنده ها برای کاربران بسیار راحت باشد. این نوع مکنده ها براساس نیاز مشتریان درمدل، ابعاد و کارایی های متنوع قابل طراحی و ساخت می باشند.

اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید به بخش وکیوم لودر نگاهی بیندازید.

اگر نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه را دارید کافیست از طریق فرم زیر به ما اطلاع دهید.

پروژه های مرتبط
فهرست

ما آماده ایم که از ابتدا تا انتهای کار شما را همراهی کنیم. ابتدای کار می تواند تدوین یک شرح کار مناسب برای قرارداد باشد و انتهای کار، اجرای این عملیات.
 
به منظور ارتباط با متخصصین ما در این زمینه فرم زیر را کامل نمایید.
درخواست مشاوره
close-link

 We are ready to accompany you from the beginning to the end of your work.  The beginning of the work can be the development of a suitable job description for the contract and the end of the work can be the implementation of of this operation.
 
In order to contact our experts, complete the form following.
close-link