سطوح انجام نظافت صنعتی در کارخانجات

در مبحث نظافت صنعتی کارخانجات، سه سطح انجام کار تعریف شده است که با توجه به تأثیرگذاری آن‌ها در پاکیزگی کارخانه از سطح کمتر به بیشتر به شرح زیر می‌باشند:
سطح شماره 3

کارخانجاتی که از این سطح استفاده می‌کنند، برنامه‌ریزی خاصی برای پاکیزگی سایت خود ندارند و زمانی که شدت آلودگی به حدی می‌رسد که منجر به توقف خط تولید و وارد شدن هزینه‌های هنگفت تعمیرو نگهداری می‌شود، به صورت موقت و ضربتی اقدام به رفع آن می‌کنند. این عارضه مخصوصاً در بخش‌های خاصی از کارخانجات مانند چاهک‌های سیل لگ کارخانجات احیاء در صنعت فولاد کشور به کرات دیده می‌شود. با وجود نقش این چاهک‌ها و لزوم پاکسازی آن‌ها بصورت سالیانه، کارخانجات غالباً تا زمانی که آلودگی منجر به اختلال جدی در کار این چاهک‌ها شود، نسبت به پاکسازی اقدام نمی‌کنند و پس از پاکسازی و رفع مشکل نیز برنامه‌ریزی اصولی برای انجام آن‌ها صورت نمی‌دهند. هزینه‌های رفع مشکلات آلودگی در این سطح، با توجه به موردی بودن، بسیار بالاست.

سطح شماره 2

کارخانجاتی که در این سطح از خدمات نظافت صنعتی استفاده می‌کنند، به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌نمایند که مشکلات حاد ناشی از آلودگی برای خط تولید رخ ندهد. شرح اصلی درخواست شامل: وکیوم لودرو نیروی انسانی است و بعضی ماشین‌آلات مانند بابکت که به صورت موردی در سایت باید حاضر شوند. در این سطح، توسط کارفرما نقاط بحرانی برای تمرکز کار مشخص می‌شود و تمرکز پاکسازی بر روی این نقاط صورت می‌گیرد. به علت برنامه‌ریزی نهایی انجام کار در سطح محدود، پاکسازی نیز بصورت محدود انجام خواهد گرفت و در کل، میزان آلودگی در سایت بالا بوده و هزینه‌های تعمیر و نگهداری همچنان بالاست. بیش از 90% مناقصات مربوط به نظافت صنعتی در این سطح تعریف و برگزار می‌شوند. هزینه‌های پاکسازی، با توجه به پوشش ناقص کارخانه، همچنان بالاست.

سطح شماره 1

سطح شماره 1 به معنای ارتقاء نظافت صنعتی در حد استانداردهای صنعت است. در این سطح برنامه‌ریزی و اجرای کار بر اساس این هدف انجام می‌گیرد که کارخانه‌ای همیشه پاکیزه داشته باشیم. مجریان و پیمانکاران این سطح باید از تیم‌های فنی متخصص و باتجربه‌ برخوردار بوده و تسلط و دسترسی استفاده از پکیج‌های مختلف در امر نظافت صنعتی را داشته باشند. دایره تجهیزات و تکنولوژی‌های مورد استفاده فراتر از وکیوم لودر و نیروی انسانی است و با داشتن نگاه همه جانبه به کارخانه باید نسبت به انتخاب و کاربرد آن‌ها برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری نمود. این نوع پاکسازی منجر به نتایج درخشانی در عملکرد سایت و کاهش بسیار هزینه‌های تعمیر و نگهداری ناشی از آلودگی خواهد شد. هم‌اکنون با تغییر نگرش مدیران در عرصه صنعت کشور و مشخص شدن مواهب بسیار استفاده از این سطح، کارخانجات پیشرو اقدام به استفاده از آن نموده‌اند. هزینه‌های پاکسازی در این سطح، برخلاف تصور رایج، همانند سطح 2 بوده و در درازمدت بسیار کمتر از آن خواهد بود.

فهرستبرای مشاهده و دریافت ویدئوی مربوط به این محصول ایمیل خود را وارد کنید.

دانلود ویدئو
close-linkبرای مشاهده و دریافت ویدئوی مربوط به این محصول ایمیل خود را وارد کنید.

دانلود ویدئو
close-linkبرای مشاهده و دریافت ویدئوی مربوط به این محصول ایمیل خود را وارد کنید.

دانلود ویدئو
close-link

ما آماده ایم که از ابتدا تا انتهای کار شما را همراهی کنیم. ابتدای کار می تواند تدوین یک شرح کار مناسب برای قرارداد باشد و انتهای کار، اجرای این عملیات.
 
به منظور ارتباط با متخصصین ما در این زمینه فرم زیر را کامل نمایید.
درخواست مشاوره
close-link

شرکت دانش بنیان ناب اندیش صنعت اعصار بیش از 80 حلقه چاهک سیل لگ ر ا در کارخانجات مختلف با موفقیت لایروبی نموده که نشان از اعتماد صنعت فولاد به این مجموعه دارد.
 
به منظور ارتباط با متخصصین ما در این زمینه فرم زیر را کامل نمایید.
close-link

 Enter your email to view and receive the video related to this product.

Download video
close-link Enter your email to view and receive the video related to this product.

Download video
close-link Enter your email to view and receive the video related to this product.

Download video
close-link

 We are ready to accompany you from the beginning to the end of your work.  The beginning of the work can be the development of a suitable job description for the contract and the end of the work can be the implementation of of this operation.
 
In order to contact our experts, complete the form following.
close-link

Nab Andish Sanat Asar Enterprise  Knowledge Company has successfully dredged more than 80  seal leg wells in various factories across the country, which shows the confidence of the steel industry to this company.
 
In order to contact our experts, complete the form following.
close-linkبرای مشاهده و دریافت ویدئوی مربوط به این خدمات ایمیل و شماره تماس خود را وارد کنید.

دانلود ویدئو
close-link