نظافت در هر محیطی از الزامات به شمار می رود و در محیط های صنعتی، این مساله همواره از چالش های بزرگ پیش پای مدیران می باشد که این افراد همواره به دنبال راهکاری موثر و ارزشمند در این زمینه هستند. در گذشته امور نظافت صنعتی با استفاده از انواع شیوه های دستی نظافتی و تعداد زیادی نیروی انسانی انجام می گرفت. در گذر زمان و با پیشرفت تکنولوژی، ناکارآمدی شیوه های سنتی نظافتی، موجب تولید طیف گسترده ای از ماشین آلات نظافت صنعتی شد. این تجهیزات با عناوین متفاوت و کارایی متنوعی عرضه شده اند که در بسیاری از محیط های صنعتی، تجاری، اداری، مسکونی و … قابل استفاده می باشند.
یکی از اساسی ترین مشکلات زیست محیطی شرکت های مختلف، مساله پاکسازی و نظافت صنعتی است. عملیاتی که در گذشته توسط نیروی انسانی انجام میگرفت و مشکلات ذکرشده را به همراه داشت. شرکت های مختلف با طراحی سیستم ها نوین سعی در حل این مشکل دارند که به نتایج خوبی هم رسیده اند.

خدمات نظافت صنعتی کارخانه فولاد
کار در کارخانه های صنعتی به دلیل سنگین بودن و حجم بالای کار، بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد، همچنین در طی فرآیند تولید و عرضه ی محصولات، عموماً آلودگی های محیطی فراوانی ایجاد می شود که از بین بردن این آلودگی ها تنها با استفاده از تجهیزات نظافتی مناسب امکان پذیر می باشد. با استفاده از این تجهیزات، تنها با صرف هزینه ی ابتدایی بابت خرید این تجهیزات، می توان بر کیفیت انجام امور نظافتی افزود. به همین دلیل شرکت های خدماتی نظافتی که امور نظافتی را به صورت حرفه ای به انجام می رسانند جهت سهولت در انجام امور نظافتی صنعتی از این تجهیزات استفاده می نمایند.
گاهی اوقات عدم نظافت صحیح تجهیزات صنعتی، سبب آسیب رسیدن به آنها شده و هزینه های گزاف نگهداری و تعمیر را نیز به دنبال خواهد داشت بدین منظور نظافت این تجهیزات بسیار حائز اهمیت می باشد.

از جمله تجهیزات قابل استفاده در خدمات نظافت صنعتی توسط این شرکت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- مکنده صنعتی ثابت
دراین نوع ازسیستم های مکش ،دستگاه مکنده ومتعلقات آن بصورت ثابت دریک مکان خاص نصب شده وبرای دسترسی به بخش ها و یا طبقات مختلف یک سیستم پایپینگ طراحی و اجرا میگردد.
این سیستم به مکنده مرکزی متصل است وبدون جابجایی مکنده، این امکان وجود داردکه مواد درفواصل وطبقات مختلف جمع آوری ودر مخزن دستگاه ذخیره گردد.

مزایا

  • ایجاد مکش در نزدیکی محل دپوی مواد
  • امکان نصب مخزن جمع آوری در فاصله زیاد نسبت به محل دپوی مواد
  • امکان نصب فیلتر در فاصله زیاد نسبت به محل دپوی مواد
  • امکان نصب منبع تغذیه (کمپرسور هوا) در فاصله زیاد نسبت به محل دپوی مواد
  • امکان طراحی میزان مکش (فشار منفی) و دبی مکش با توجه به نوع، حجم و موقعیت دپوی مواد

2- مکنده صنعتی پرتابل
این نوع ازمکنده ها باابعاد وقدرت های مختلف میتوانندبه عنوان یک وسیله کاربردی و مفید جهت انجام نظافت دراماکن مختلف بخصوص محیط های اداری، تجاری وخصوصاً کارگاهی مورداستفاده قرار گیرند. این مکنده ها توانایی جمع آوری انواع مواد جامد و مایع مانند مواد پودری و غبارها، پلیسه های فلزی، چوبی و پلاستیکی ، آب و روغن و… را دارند. جابجایی آسان و تخلیه راحت مخزن و فیلتراسیون دستگاه باعث شده که استفاده ازاین مکنده ها برای کاربران بسیار راحت باشد. این نوع مکنده ها براساس نیاز مشتریان درمدل، ابعاد و کارایی های متنوع قابل طراحی و ساخت می باشند.

مکش فوق العاده
عدم نیاز به سیستمهای تعمیر و نگهداری
عدم استفاده از موتور و یا تجهیزات الکتریکی
قابلیت استفاده در محیطها و اماکن آلوده به مواد محترقه و اشتعالزا ( ضد انفجار )
سهولت در کاربری به دلیل سبکی و قابلیت حمل آسان

3- مکنده صنعتی کامیونی (وکیوم لودر)

وکیوم لودر یا مکنده صنعتی دستگاهیست که بروی یک کشنده متحرک نصب شده و وظیفه اصلی آن جمع آوری زباله‌های صنعتی تر و خشک میباشد.

این مکنده‌ها استانداردهای فوق‌العاده بالا و عملکرد بالا را در هنگام استفاده ارائه می‌دهند آن‌ها بسیار قدرتمند هستند و طوری طراحی‌شده‌اند تا باقی‌مانده، زباله، خاک از همه اشکال و اندازه‌های مختلف را جمع آوری نمایند. علاوه بر این، آن‌ها با تانک زباله بزرگ برای ظرفیت زباله بسیار زیاد مجهز شده است. به‌این‌ترتیب، آن‌ها لازم نیست به‌صورت منظم تخلیه نمی‌شود.

وکیوم لودر کاربردهای بسیار زیادی در خدمات نظافت صنعتی دارد.

ساختار یک وکیوم لودر کاملا شبیه به جاروبرقی صنعتی درابعاد بزرگتر طراحی و تولید میشود.

شرکت ناب اندیش صنعت اعصار به عنوان اولین طراح و سازنده وکیوم لودر 100% ایرانی قادر به ساخت وکیوم لودرهای صنعتی متناسب با نیاز مشتریان است.

پروژه های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست